Elewacja z kamienia naturalnego

Kamień jest jednym z najlepszych materiałów na elewacje. Jest niesamowicie trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, posiada piękne walory estetyczne i  jest odporny na ekstremalne warunki atmosferyczne. Materiały naturalne są zawsze unikatowe i nigdy nie znajdziesz dwóch takich samych aranżacji, wykorzystujących ten sam materiał ze względu na rysunek kamienia naturalnego. Kolejnym walorem jest niesamowita różnorodność kolorów i wzorów, a dodając do tego wiele różnych materiałów skalnych, kamień elewacyjny możemy wybierać spośród tysięcy barw struktur oraz wzorów. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze takie zalety, jak  dobra izolacja, mniejsze rachunki zimą, brak wilgoci oraz, co za tym idzie, pleśni i grzyba w domu. 

Naturalny kamień elewacyjny produkowany jest z: łupku, bazaltu, granitu, kwarcu, piaskowca, gnejsu, łupku kwarcytowego, marmuru. 

Każdy z powyższych naturalnych materiałów charakteryzuje się innymi cechami i właściwościami, a przede wszystkim innymi barwami. 

Marmur szlachetny kamień o delikatnej strukturze to najczęściej materiał o naturalny w kolorze białym lub z dodatkiem szarych żył. 

Granit występuje w tysiącach kolorów. Ten materiał najczęściej znamy z struktury drobnoziarnistej charakteryzując się trwałością  oraz niesamowitego poleru , który zawdzięcza powierzchni polerowanej na wysoki połysk. 

Kamień elewacyjny z kwarcu to tak zwany kamień z drobinkami  brokatu który się mieni krystalicznie. Zaletą tego kamienia są drobiny efektownie mieniące się w pełnym słońcu co daje piękny efekt elewacji z kamienia naturalnego.

Łupki znane są przede wszystkim ze swojej trwałości oraz pięknych matowych kolorów. Najczęściej stosowane na ogrodzenia podmurówki.

https://nagrobki24h.pl/nagrobki-uchanie-czyli-rowniez-kamieniarstwo-budowlane-marmur-oraz-granit/

https://nagrobkilubelskie.pl/nagrobki-uchanie-kamieniarstwo/

Podobne artykuły

Leave a Comment