Jak ożywić wnętrze dodatkami?

dodatki wewnętrzne

Przemija już moda na sterylnie białe i minimalistycznie urządzone wnętrza bez dodatków i elementów dekoracyjnych. Wracają kolorowe zasłony, poduszki, tapicerowane meble i inne bibeloty  dodające charakteru wnętrzom.

Jak odmienić wnętrze za pomocą tkanin?

Tkaniny we wnętrzu są wszechobecne. Najbardziej przykuwają uwagę dekoracje okienne: zasłony, firany, rolety. Nie zapomnijmy też o tapicerce mebli, poduszkach, pledach, narzutach, dywanach, obrusach, serwetach, pościeli.  Coraz bardziej popularne staje się ozdabianie ścian za pomocą kolorowych tkanin jako zamiennik farby. Ich zastosowanie nie ogranicza się tylko do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego. Coraz częściej pojawiają się tez w kuchni czy łazience – siedziska przyokienne, tapicerowane szezlongi. za ich pomocą możemy w łatwy i szybki sposób całkowicie zmienić stylistykę wnętrza, kolorowe poduszki czy narzuta potrafi diametralnie odmienić pomieszczenie. Mamy do wyboru ogrom wzorów i barw oraz rodzajów materiałów: len, bawełna, welur, jedwab, aksamit, koronki. 

Elegancka ceramika wyeksponowana w kuchni

Ceramika pełni funkcję głównie użytkową – naczynia przeznaczone są do jedzenia na nich, pojemniki do przechowywania itp. Możemy postawić jednak dodatkowo na to by wyeksponować parę zestawów dekoracyjnej ceramiki, która będzie przede wszystkim cieszyła oczy swą urodą. Stylistyka tych rzeczy powinna być dobrana do charakteru całego wnętrza. Talerze najlepiej wyeksponować w przeszklonym kredensie bądź zawiesić na ścianie. Słoje, puszki i pojemniki na żywność będą się dobrze prezentowały na blacie kuchennym czy półeczkach.

Wazony, figurki, antyczne zegary jako oryginalna stylizacja wnętrz

Wazony oprócz funkcji naczynia z wodą dla kwiatów mogą być samodzielnym elementem dekoracyjnym podkreślającym klimat pomieszczenia. Figurki jako bibeloty nadają ciepła i atmosfery bezpieczeństwa ogniska domowego. Zegar jak bardzo przydatna rzecz, nie musi być jednak nudny i pospolity! Na jego  tarczy może być określony wzór, posiadać wyszukany kształt czy też być skromny z przerysowanymi wskazówkami. 

Użyj dekoru na ścianie

Ściany przyjęło się malować na jednolite stonowane bądź kontrastowe kolory. Jednak można postawić na prostotę, pomalować wszystkie ściany na gładko a jedną wybraną wyróżnić poprzez naklejenie ozdobnej gotowej  naklejki z ornamentem graficznym, roślinnym, zwierzęcym. Jest też atrakcyjna możliwość zamiast kupionych  elementów stworzyć coś samemu, wziąć farby i pędzel i ozdobić ścianę według własnego autorskiego pomysłu. 

Podobne artykuły

Leave a Comment