Jak wybrać meble kuchenne?

Jak wybrać meble kuchenne

Kuchnia jest sercem mieszkania, to w niej odbywają się przeważnie wszelkiego rodzaju spotkania rodzinne. Warto zadbać o to, byśmy się w tym pomieszczeniu dobrze czuły, by przebywanie tutaj było dla nas przyjemnością. Powinno być urządzone tak, by służyło przez wiele lat. Podstawą są odpowiednie meble.

Jakie meble kuchenne wybrać?

 Zanim wybierzemy się do sklemu z meblami, musimy przemyśleć dokładnie nasza koncepcję.  Projekt musi uwzględniać instalacje hydrauliczna i elektryczną, umożliwiać sprawne i szybkie korzystanie z szafek i urządzeń kuchennych. Najlepiej najpierw przeglądnąć stronę internetową sklepu by wstępnie dopasować produkty do naszych potrzeb. Kolor mebli do kuchni to ważna decyzja, jest ona uzależniona barwą ścian, wielkością pomieszczenia. Jeśli mamy małe pomieszczenie warto je rozjaśnić takimi kolorami jak beż, szarość a zdecydować się na białe meble. Jeśli dysponujemy dużym metrażem nasza decyzja ma pełną swobodę, możemy przebierać w różnorodnych modelach proponowanych przez producentów. Dopasowujemy wtedy meble według naszego gustu i upodobań. Warto postawić na solidne materiały, by meble mogły na służyć przez wiele lat takich jak te antykorozyjne, odporne na wodę, uszkodzenia mechaniczne, łatwe w zachowaniu czystości. 

 Na co zwrócić uwagę przy wyborze szafek kuchennych?

 Bardzo pomocne może być zdecydowanie się na gotowe zestawy meblowe zaproponowane przez producenta. Takie rozwiązanie gwarantuje nam, że będziemy mieli doskonale dobrane do siebie blaty i szafki. Dzięki temu wybierasz wymarzony zestaw, uwzględniający miejsca na przyprawy, akcesoria, urządzenia AGD i jedzenie. Nowoczesna kuchnia charakteryzuje się tez wieloma ulepszeniami. Jednym z nich jest tzw. ” cichy domyk ” szafek, zapobiega to obijaniu się mebli i gwarantuje komfort użytkowania kuchni. Warto rozważyć też szafki otwierane do góry zamiast tradycyjnych na bok. 


Jakie są trendy w meblach kuchennych 2021?

w 2021 roku nowoczesna kuchnia łączy w sobie estetykę z funkcjonalnością. Modne są  szlachetne gatunki drewna, eleganckie marmury, nasycone intensywne kolory. Nowe projekty opracowywane są o elegancki minimalizm i funkcjonalną prostotę. Modna jest spójna zabudowa zajmująca całą ścianę aż po sufit. Ten trend wyklucza masywne uchwyty i ozdobne frezy a skłania się w kierunku wysokiej jakości materiałów o artystycznym rysunku, wybarwieniu i fakturze. Widoczne powinny być tylko pojedyncze, wybrane sprzęty, resztę należy schować za frontami szafek. Oczyszczony blat zapewnia lepszy komfort pracy. Silnym trendem są tez otwarte kuchnie łączące się z salonem. Trzeba w tym przypadku pamiętać o spójności stylistycznej obydwu stref. Meble kuchenne powinny pasować do tych z części dziennej. 

Podobne artykuły

Leave a Comment