Jak zaoszczędzić na renowacji dachu?

Dach nad głową to jedno z najważniejszych rzeczy w ludzkim życiu. Każdy potrzebuje przytulnego kąta, gdzie w spokoju może odpocząć od zgiełku tego świata. Dlatego tak wielką wagę przywiązuje się do dbałości o własny dom. Niemniej ta fraza: mieć dach nad głową, nie jest często brana zbyt dosłownie. Właściciele, częstokroć ogromne pieniądze inwestując w elewację, wnętrze i obejście, całkowicie zapominają o dachu. Jednak przecież to on jest widoczny już z daleka, zapewnia ochronę przed pogodą, tworzy prawdziwy dom. Powinien być otoczony opieką. Co więc zrobić by dobrze wyglądał, a renowacja nie pochłaniała kosztów? Rozwiązaniem jest malowanie dachu.

Najbardziej narażona część domu

Dach jest tą częścią domu, która jest najbardziej nastawiona na czynniki zewnętrzne. Opady atmosferyczne, przymrozki i bezpośredni wpływ promieni słonecznych mogą go niszczyć. Wszystko rzecz jasna jest jeszcze zależne od rodzaju dachu. Dachówki oraz gont drewniany mają jeszcze przeciwko sobie czynniki biologiczne. Niepozorny porost, szczególnie szybko pojawiający się w okolicach o zanieczyszczonym powietrzu, nie tylko wygląda nieestetycznie. To żywe stworzenie pożerające powoli dach, niszczące go i pozbawiające właściwości tworzywo. Rozwiązaniem jest malowanie dachu. Wykonane odpowiednio szybko, pozwoli przedłużyć żywotność dachu. Co więcej, zamiast wymieniać całą powłokę dachową można ją właśnie odnowić. Wymyta pod ciśnieniem, oczyszczona i pomalowana będzie zupełnie jak nowa. To pozwoli zaoszczędzić nawet 85% kosztów które pochłonęłoby położenie pokrycia na nowo. Należy jednak pamiętać, że taka operacja nie jest łatwa. Powinni zajmować się nią profesjonaliści. Firmy wyposażone w odpowiedni sprzęt, sprawdzone i dbające o szczegóły wykonania swojej pracy. Mieszkajac w okolicy Krakowa, szczególnie narażonego na zniszczenia dachów ze względu na stan powietrza, można zajrzeć na stronę tej firmy. Długoletnie doświadczenie zapewni bowiem profesjonalne wykonanie usługi.

Malowanie dachu prostym sposobem na osczędność

Im bardziej dba się o dach, tym dłużej obejdzie się bez jego wymiany. Ta prosta zasada pozwala bardzo mocno zmniejszać koszty, które w wypadku tego typu prac budowlanych bywają naprawdę spore. Tym bardziej, gdy w grę wchodzi smog oraz inne zanieczyszczenia. Dobrze jest mieć na uwadze estetyczne i praktyczne rozwiązanie, jakim jest malowanie dachu. Szczególnie gdy nie brakuje specjalistów mogących pomóc w wykonaniu tego zadania. To naprawdę opłacalne rozwiązanie. Redukuje koszty.

Podobne artykuły

Leave a Comment