Remont? Sprawdź co warto wiedzieć

remont

Remonty można lubić albo ich nienawidzić, nie ma nic pomiędzy. Wymagają dużo pracy, dobrej organizacji i pomysłowości. Czy można jednak przeprowadzić remont w taki sposób, aby uzyskać najlepsze efekty i oszczędzić sobie trudu? Okazuje się, że tak. Dzięki poradom zamieszczonym w tym artykule dowiesz się, jak ułatwić sobie to zadanie.

Remont w domu

Każdy dom i mieszkanie wymaga od czasu do czasu remontu. Może być on większy lub mniejszy, nie ma jednak wątpliwości, iż żadna nieruchomość się przed nim nie ochroni. Oto kilka wskazówek, dzięki którym uzyskasz najlepsze efekty i oszczędzić sobie nerwów:

 • Planowanie – to bardzo ważny krok, dzięki któremu przeprowadzenie remontu będzie sprawniejsze. Chaos i nerwy to coś, czego powinno się unikać, a jest to możliwe tylko dzięki odpowiedniemu planowaniu. Należy zastanowić się nad zakresem remontu, dostępnym budżetem i zorientować się, jak wygląda sprawa dotycząca pozwoleń.
 • Dopasuj wnętrza do swoich potrzeb – remont to doskonała okazja do tego, aby odpowiednio zaaranżować wnętrza i sprawić, iż funkcjonowanie w nich będzie komfortowe.
 • Przygotuj wszystko to, co potrzebne – akcesoria, pędzle, wałki, narzędzia – zrób listę potrzebnych przedmiotów i przygotuj je wcześniej. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu.
 • Pamiętaj o kontenerze do wywozu odpadów – jedynie bardzo skromne remonty nie powodują konieczności wynajmu kontenera na odpady. Jeśli planujesz większy remont, nie możesz o tym zapomnieć.
 • Odpowiednia kolejność – remont warto przeprowadzać w pewnej kolejności, aby mógł przebiegać sprawnie i być efektywny. Więcej informacji znajdziesz w kolejnym fragmencie artykułu.

Od czego zacząć remont?

Niezależnie od tego, czy remontujesz dom czy mieszkanie, warto stosować odpowiednią kolejność:

 1. Usuń z remontowanych pomieszczeń wszystko to, czego nie chcesz zniszczyć i zabrudzić,
 2. Ten krok polega na przeprowadzeniu prac konstrukcyjnych,
 3. Prace instalacyjne,
 4. Naprawa okien lub ich wymiana,
 5. Wykończenie sufitów, ścian i podłóg,
 6. Prace montażowe.

Warto sporządzić harmonogram prac remontowych, aby mieć wszystko pod kontrolą. Daty zamówień i dostaw to informacje, które niewątpliwie powinny się w nim znaleźć.

Remont czy metamorfoza?

Metamorfoza i remont to dwa różne pojęcia. Jeśli Twój dom lub mieszkanie nie wymaga burzenia ścian, wymiany okien, podłóg czy drzwi, z pewnością wystarczy jedynie mała metamorfoza. To odpowiednie wyjście dla tych, którzy pragną jedynie zmienić wystrój i aranżację pomieszczeń. W tym celu można zmienić kolor ścian, kupić nowe meble i dodatki. Jeśli natomiast chcesz zmienić układ pomieszczeń, wymienić elementy takie jak okna, podłogi oraz drzwi, masz już do czynienia z remontem. 

Jeśli przeraża Cię wizja samodzielnego wykonania remontu, warto zastanowić się nad zatrudnieniem specjalistów. Ekipa remontowe współpracują z wieloma specjalistami, dzięki czemu mogą świadczyć usługi takie jak przygotowanie projektów wnętrz, szczegółową i przejrzystą wycenę wszystkich prac, kompleksowy remont mieszkania i domu w każdym stanie. Takie ekipy wyręczają klienta w kwestii dokonywania zakupu przedmiotów, które potrzebne są do wykonania prac. Kto pracuje w ekipach remontowych? Specjaliści tacy jak hydraulicy, elektrycy, malarze oraz glazurnicy. Dzięki temu mogą przeprowadzić remont każdego pomieszczenia i spełnić każdą wizję klienta.

Podobne artykuły

Leave a Comment