Wanna czy prysznic? – Wybierz idealne rozwiązanie do Twojego domu

wanna czy prysznic

Każdy, kto posiada dom lub mieszkanie z niewielką łazienką, staje przed dylematem — wybrać wannę czy prysznic? Zarówno jedna, jak i druga opcja ma wady oraz zalety. Jednak mały metraż może nie dawać innych możliwości niż zrezygnowanie z jednej z nich. Jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze? 

Wanna czy prysznic — co warto wybrać?

Jeśli chodzi o wybór pomiędzy wanną a prysznicem — wszystko zależy od użytkowników i ich preferencji. Duża część osób ceni sobie możliwość korzystania z prysznica ze względu na oszczędność czasu. Zazwyczaj umycie się w taki sposób jest znacznie szybsze niż długie kąpiele w wannie. Jednak nic tak nie odstresowuje, jak relaks w ciepłej wodzie w towarzystwie dobrej lektury czy smacznego wina. 

W małej łazience z pewnością łatwiej będzie ulokować prysznic, niż wannę o standardowych rozmiarach, dlatego podczas wyboru należy wziąć pod uwagę powierzchnię oraz układ naszej łazienki. 

Rodzaje wanien 

Istnieje kilka rodzajów wanien, które można dopasować do różnej wielkości łazienek oraz wielu układów. Należą do nich między innymi:

  • wanna narożna — jak sama nazwa wskazuje, jest to wanna, którą umieszcza się w jednym z rogów łazienki. pozwala to na zmniejszenie powierzchni, na której stoi wanna, co w żadnym stopniu nie stanowi dyskomfortu podczas kąpieli. 
  • wanna wolnostojąca — to przede wszystkim bardzo modny design. Wiele osób kojarzy wanny wolnostojące z luksusem i pałacowym charakterem. 
  • wanna prostokątna — bardzo popularny i uniwersalny rodzaj wanny. Wpasuje się w większość układów pomieszczenia, a dodatkowo będzie dobrze komponowała się z każdym stylem. 
  • wanna z hydromasażem — może mieć różne kształty oraz rozmiary. Najważniejsza w tym przypadku jest funkcja hydromasażu, którą cenią sobie osoby kochające relaks w wannie. 

Jaki rodzaj kabiny prysznicowej wybrać?

Jeśli chodzi o prysznic, sprawa się nieco komplikuje. Można wybierać w wielu kombinacjach. Między innymi 

  • prysznic z brodzikiem lub bez — chociaż brodzik zapobiega wylewaniu się wody poza obszar prysznica, to coraz więcej ludzi z niego rezygnuje ze względu na bardziej nowoczesny wygląd. 
  • rozmiar i kształt kabiny — istnieje wiele rozmiarów pryszniców, a często montowane są z pojedynczych modułów, co daje nam pełną dowolność w wyborze idealnej kabiny. Dodatkowo możemy wybrać opcję narożnego lub przyściennego prysznica.
  • drzwi rozsuwane i otwierane — warto pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na drzwi rozsuwane to lepiej zdecydować się na zainwestowanie w lepszą jakość sprzętu. Najtańsze opcje niestety dosyć często mają problem z drzwiami przesuwanymi. Otwierane kabiny to większa szansa na wytrzymałość, ale niestety potrzebują większej przestrzeni w łazience. 

Wybór właściwej kabiny prysznicowej czy wanny może być wyzwaniem. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość oraz urządzenie swojej łazienki i zdecydować się na opcję najlepszą dla siebie. 

Podobne artykuły

Leave a Comment